2021 Yılında En Çok Tercih Edilen Akıl ve Zeka Oyunları

Kağıt ve kalem sudoku ve bulmacalardan özel beyin jimnastiği pratiklerine kadar, zihinsel egzersizler için de seçenekler oldukça fazla. 7 yaşındaki bir bireyden 70 yaşındaki bir bireye kadar herkes bu tür oyunları hem zihinsel fonksiyonlarını ilerletmek hem de zihinsel geriliği engellemek için kullanır.

Beyin eğitimi hayal gücünüzü, zihinsel reaksiyonunuzu ve mantıksal seçim yeteneklerinizi ilerletmenize katkı sağlayabilir, fakat diğer yandan yapılan çalışmalar beyin jimnastiği oyunları ile gelişmiş zihinsel eylem arasındaki ilişkinin oldukça karmaşık olduğunu öne sürmektedir. Zihinsel antrenman yapmak ve eğlenmek istiyorsanız, dikkat eksikliği ve zihinsel zindeliğinizi geliştirebilecek bu dikkat geliştirme oyunları ve etkinlikleri deneyin.

Pin

Elevate Mobil Uygulaması

Kişiselleştirilmiş beyin eğitimi ve günlük oyun antrenmanları, Elevate’i listedeki en iyi yarışmacılardan biri yapıyor – Apple’ın 2014 Yılın Uygulaması olarak adlandırıldığı için değil.

  • Elevate ayrıca ilerlemenizi izlemenize yardımcı olacak kullanışlı bir egzersiz takvimi, ayrıntılı performans takibi ve öğle yemeği molasında veya treni beklerken oynamak için yeterince eğlenceli ve hızlı olan ancak takip etmenize ve yapmanıza yardımcı olacak kadar alakalı 30’dan fazla bilişsel oyun sunar.
  • Ayrıca oyunun uyarlanabilir zorluk ilerlemesini de takdir ediyoruz, bu da oyuncular keskinleştikçe oyunun daha zor hale geleceği anlamına geliyor ve işleri gerçekten ilginç kılıyor.

Brainwell Mobil Uygulaması

Bu beyin jimnastiği uygulaması, listemizdeki diğer birçok seçenekten çok farklı değil – günlük egzersiz rejimleri, ayrıntılı ilerleme raporları, bir sürü eğlenceli ve çekici eğitim oyunu, falan filan. Fakat Brainwell’in sevilen yanı, kullanıcıların arkadaşlarına meydan okumasına, puanlarını paylaşmasına ve rekabette nasıl bir performans sergilediğini görmesine izin vererek işleri rekabetçi hale getirmesidir.

Bu oyunlar hem yetişkinlere hem de çocuklara yöneliktir, ücretsizdir ve hem Apple hem de Android platformlarında herkes tarafından kullanılabilir ve test değil oyun gibi hissederler.

Rubik Küp Oyunu

Bir Rubik küpü ile oynamak beyninizi verimli bir şekilde aktif tutmanın bir yoludur. Konsantrasyonunuzu geliştirecek, kendi düşüncelerinizi daha hızlı işlemenize izin verecek ve kısa süreli hafızanızı geliştirmeye yardımcı olurken aynı zamanda el-göz koordinasyonunuzu geliştirecektir.

Satranç

Satranç uzun zamandır herhangi bir yaş grubunda stratejik düşünceyi ve eleştirel düşünmeyi desteklemeye yardımcı olan, yaşlı oyuncular için zihin becerisini ve çevikliğini koruyan ve küçük çocukları eleştirel becerileri kolaylıkla kullanmaları için bilenen bir oyun olarak kullanılmıştır. İlgili olsun ya da olmasın, satranç oyuncuları zeka testlerinde oyuncu olmayanlara göre daha yüksek puan alma eğilimindedir. Dedemin evi, halamın evi, kıraathane, kütüphane fark etmeksizin her yere götürebileceğiniz türden bir oyundur.

Monopoly Masa Oyunu

Monopoly, gerçek hayat stresi olmadan gerçek hayattaki büyük problemler ve zorluklar barındırır. Başkalarıyla çekişmeli olarak satın alarak, satarak ve ticaret yaparak yaratıcılığınızı ve stratejinizi geliştirin.

Kod Adları

Kod Adları zorlu bir sosyal kelime oyunudur. Temsilcilerinin gerçek isimlerini tek başına bilen iki casus, takımın suikastçiden kaçarken bir yandan da kod isimlerinin bir listesini doğru isimlere doğru koordine edebilmesi umuduyla ilgili takım arkadaşlarına tek kelimelik ipuçları verir.

YouTube video

Fit Brains Trainer Mobil Uygulaması

Fit Brains Trainer daha çok beyin jimnastiği oyunlarının iş sonu hakkında. Tasarımı modern, çekici ve çok şık, ancak rahat ve çekici bir eğlence arıyorsanız, muhtemelen tavsiye edeceğim bir şey değildir.

  • İlerlemenizi takip etmek, haftalık hedefler belirlemek, kendinizi yelpazenizdeki diğer kişilerle kıyaslamak vb. şeyleri istiyorsanız, o zaman kesinlikle tam size göre.
  • Oyunun ücretsiz sürümü, sadece zihninizi canlandırmakla kalmayıp aynı zamanda IQ’nuzun her noktasına ulaşmanıza yardımcı olacak 60’tan fazla oyunun yanı sıra 500’den fazla egzersiz seansı içerir.
  • Bu uygulama aynı zamanda kullanıcıların mobil cihazlarda bulunmayan daha fazla oyunu oynayabilecekleri bir masaüstü sürümü sunar.
Oyla post