2021 Yılında Yeni Çıkan Bilim Kurgu Kitapları

The Expanse destanının son kitabından her türden hayali dünyada geçen destansı fantastik masallara kadar, 2021 fantezi ve bilim kurgu hayranları için harika bir yıl olacak. Yeni yılın başlangıcıyla ilgili en sevdiğim şeylerden biri, dört gözle beklediğim tüm gelecek kitap yayınlarını işaretlemektir. Yeni kitapların açıklamalarını okumak ve içimdeki ineği aklın ötesinde heyecanlandıran yeni favori yazarları keşfetmekle ilgili ve dünya klasikleri karşılaştırması yapmak gibi bir şey var.

2020, her şey düşünüldüğünde bilim kurgu kitapları ve fantastik kitaplar için oldukça harika bir yıldı. Birçok oyun koronavirüsten ertelendi veya başka bir şekilde etkilendi, ancak bize aynı zamanda Brandon Sanderson’ın Rhythm of War, Evan Winter’ın The Fires of Vengeance, N.K. Jemisin ve The Trouble with Peace, Joe Abercrombie. Kitaplar, şu anda hepimizin yıpratmakta olduğu bu salgın olay için mükemmel bir etkinlik olduğu ortaya çıktı.

Pin

Ve gelecek yıl, ister salgın nedeniyle bazı kitapların geri püskürtülmesi veya programın bu şekilde işlediği için olsun, heyecan verici yayınlarla dolu. Her halükarda, 2021 bilimkurgu ve fantezi hayranları için zaten büyük bir yıl olacak şekilde şekilleniyor ve dört gözle beklediğimiz en heyecan verici çalışmaları bir araya getirdim. Saçma sapan savaşçı kraliçelerin maceralarından, destansı galaksiler arası savaşa kadar, 2021 kitaplar için bir yıl olacak gibi görünüyor.

Pin

The Fireheart Tiger (Aliette de Bodard)

Bir kitabın fantezi türünde olması, metroda kendinizi savunmak için kullanabileceğiniz kadar kalın olması gerektiği anlamına gelmez. Aliette de Bodard’ın Fireheart Tiger’ı, Tor.com tarafından bu Şubat ayında ciltsiz olarak yayınlanan bir kısa roman ve çok sayıda şaşırtıcı hikaye anlatımını çok kompakt bir pakette bir araya getirmeyi vaat ediyor.

Pin

  • Yayıncı bunu “Goblin İmparatoru sömürge öncesi Vietnam tarzı bir dünyada Howl’un Hareketli Kalesi ile buluşuyor” diye faturalandırıyor ve bu da ikinci kez bakmamayı aşağı yukarı imkansız hale getiriyor.
  • Buna ek olarak, Bodard’ın Xuya Universe romanları gibi önceki eserleri her türden ödüle aday gösterilen mükemmel bir yazar olduğu ve gerçekten ilgi çekici bir okuma için reçeteye sahip olduğunuz gerçeğini ekleyin. Bana kalırsa bu kitap 100 temel eser içine girebilir bile.

The Effort (Claire Holroyde)

Gelecekte, Dünya yaklaşan bir kuyruklu yıldız tarafından tehdit ediliyor ve bir grup bilim insanı ve mühendis bir araya gelerek onu durdurmaya çalışıyor.

Remote Control (Nnedi Okorafor)

Kapak harika ama Okorafor’un ortaya çıkardığı her şeyle her zaman ilgileniyorum. Bu, bu yetenekli yazardan bir başka benzersiz bilimkurgu hikayesi gibi geliyor.

Winter’s Orbit (Everina Maxwell)

Bu tuhaf romantik uzay operası, bazı ünlü yazarların parlak eleştirilerine sahip ve bence kulağa çok iyi geliyor.

YouTube video

Amid the Crowd of Stars (Stephen Leigh)

Uzaylıların neden olduğu bulaşıcı bir salgınla ilgilendiğinden, bu hikaye şu anda eve biraz yakın olabilirdi, ancak kapak kesinlikle dikkatimi çekti ve onu okumak için sabırsızlanıyorum.

Oyla post