Boru Bükme Makine Sektöründe Son Gelişmeler

Makine sektöründe son yıllarda büyük gelişmeler meydana geldi. Üretim yapan şirketler fabrikalarında, her yönden faydası olan iş aletlerini araştırıyor.

Bu araştırmanın sonucunda makine sektöründe büyük rekabet ve rekabetle gelen fikir fırtınası yaşanıyor. Çeşitli makineler birçok işi pratikleştirmeye yarıyor. Boru katlamak için cnc folding machines iş görüyor.

Aynı zamanda fabrikalarda sac metal işlemeyi sheet metalworking makinesi sağlıyor. Şekil verme amaçlı boru bükme işini de tube bending yapıyor.

Pin

Makinelerin Çeşitliliği

Üretim faaliyeti gösteren makinelerin çeşitliliği oldukça önemlidir. Bu konuda fastechmachinery oldukça iddialı. Baştan sona, üretimde görev verilecek makineleri seçmede ve yerleştirmede yardımcı oluyor.

Pin

Fabrikanın üretim potansiyelini yükselten makineler, kullanım rahatlığı ile ön plana çıkıyor. Tercih edilmelerinin bir diğer sebebi üreticinin maliyetini olumlu yönde etkilemesidir.

Boru Bükme Makineleri Nasıl Olmalı?

Öncelikle fabrikalarda üretim malzemelerinin kullanışlı olması gerekir. Bölgede iş planındaki değişikliklerde, makinenin adaptasyonuna uzun süreler harcanmamalı. Makinenin kaliteli olması gerekir.

Pin

Makineyi tedarik eden firma makine hakkında tüm bilgileri vermeli. Gerek duyulduğunda soru ve görüşlere açık olmalıdır. Boru bükme makineleri fabrika ortamında olabildiğinde sessiz olmalıdır. Fabrikalarda ses kirliliği işçilere büyük sorun oluyor. Makine, çalışma bölgesinde amaçlanan işi pratikçe karşılamalı.

Üretimde kullanılan boru bükme makinesinin başlıca bu özelliklere sahip olması gerekir;

  • Kullanımı basit olmalı.
  • Ses kirliliği yapmamalı.
  • Taşınabilir olmalı.
  • Beklentiyi pratikçe karşılamalı.

Üretim şirketi, boru bükme makinesini seçerken bunun gibi özellikleri gözden geçirmesi gerekir.

Makine Tedarikçi Firmanın Görevleri

Boru bükme makinesini tedarik eden firma, talep edilen makineyi iyice tanıtmalıdır. Makinenin kullanımından, enerji kullanımına tüm ayrıntıları üretim yapacak firmaya sunmalıdır.

Tedarik sağlandıktan sonra, makine tedarikçisinin teknik servis ekibi makineyi temin eden fabrika ile iletişim kurmalıdır. Herhangi aksaklıkta, problem veya soruya en kısa sürede yanıt vermelidir. Fabrika içinde makinenin görev bölgesi değiştirilebilir. Bu konuyla da tedarikçi firma, talep edildiğinde ilgilenir.

Üretici Firmalar Makine Markasını Nasıl Seçer?

Üretim işini yapan firmalar aylık veya yıllık üretim planına göre, envanterine makine ilave edebilir. Makine ilave planını yapan firmalar, makine tedarik ederken markaların özelliklerine göz atar. Makine talep edecek olan firma öncelikle iletişim altyapısına bakar. Kullanıcı, destek birimlerinin çalışma gücüne göz atar.

Makinenin kullanımında yaşanacak her sorunu çözmek için sınırlı zaman vardır. Üretim yapan firmaların zaman kaybı söz konusu değildir. Bu yüzden sorun çözme yeteneği güçlü olan markalarla çalışırlar. Bir diğer konuda üretici firma üretim maliyetini düşürecek makineleri kullanmayı tercih ederler.

Genel olarak fabrikalar, üretim makinesi seçerken öncelikle bu özelliklere bakarlar;

  • Sorun çıkma durumu en kısa sürede çözülmesi.
  • Üretim maliyetini düşürmesi.
  • Markasının güvenilir olması.
  • İyi sonuçlar vermesi.

Üretimde seçilen makinelerin markası, bu tür özelliklere sahip olmalıdır.

Oyla post