Ana sayfa hayatkolay E-Devlet Üzerinden Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

E-Devlet Üzerinden Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Ülkemizde vatandaşlara sunulmuş olan bu hizmetlerin özelliklede Pandemi gibi sıkıntılı dönemlerde insanların birbirine yakınlaşmasını minimum seviyelere kadar indirmesi konusunda çok büyük rol oynamıştır.

Hal böyle olunca artık bütün işlemlerin e-Devlet kapısı üzerinden yapılması için birçok çalışma yapılmaya başlanmıştır. Bunlardan biriside internet ve diğer abonelik gibi işlemlerinizi artık e-Devlet kapısı üzerinden de iptal edebilirsiniz.

Son olarak e-Devlet sistemine tanımlanmış olan “Abone Fesiih başvurusu” ile bu aboneliklerinizi iptal edebilirsiniz. Peki, bu sistemi kullanarak e-Devlet üzerinden fesih işlemleri nasıl yapılmaktadır?

1. Abonelik Fesih Başvurusu nedir?

2020 yılında vatandaşların hizmetine sunulan bu hizmet ile beraber internet aboneliği iptali için artık hizmet aldığınız şirkete veya bayilerine gitmeye gerek kalmadan ve faks çekmeden ve birçok gereksiz işlemleri yapmadan da e-Devlet üzerinden halledebilirsiniz.

Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından yapılmış olan bir düzenleme ile birlikte abone sayısı 200 binin üzerinde olan telekomünikasyon şirketlerine ait var ise son 6 aya ait olan abonelik fesih başvurularını görüntüleme, abonelik iptali ve fesih başvurusu gibi işlemleri çok kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

Abone fesih işlemi için öncelikle bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde ilettiğiniz takdir de 24 saat içerisinde hizmete ilişkin olan ücretlendirme durdurulacaktır. Ayrıca iptal işleminiz de 7 günü geçmeden en kısa sürede de gerçekleşmiş olacaktır. Bu vesile ile iptal işlemi için çeşitli zorunluluklar ortadan kalkmış olacaktır. Bir diğer faydası ise insan teması da çok ciddi bir derecede azalmış olacaktır.