Elma Sirkesinin Güçlü Faydaları

Elma sirkesi doğanın bize sunduğu en güçlü şeylerden biridir. Elma sirkesinin faydalarını öğrenin.

Elma sirkesinin sağlığa faydalarından yararlanmak için sadece bir ila iki yemek kaşığı elma sirkesi içmek ya da salata, yemeklere eklemek yeterlidir.

Her bir çorba kaşığı sadece 3-5 kalori ile çalışır ve minimum şeker içerir.

Kan Şekeri Seviyesini Düzenler

Elma sirkesinin normal kan şekerini korumaya yardımcı olma yeteneği, üzerinde en iyi çalışılmış elma sirkesinin faydalarından biridir. Bir çalışmada, sirke tüketiminin beyaz ekmek yedikten sonra kan şekeri seviyesini ortalama yüzde 31 düşürdüğü bulundu.

Benzer şekilde, bir hayvan çalışması, diyabetik sıçanlara dört hafta boyunca ACV vermenin kan şekeri seviyelerini önemli ölçüde düşürdüğünü gösterdi.

Zayıflamak İsteyenlere Yardımcı Olur

Son zamanlarda fitness uzmanları ve doğal sağlık uzmanları ile istenmeyen kiloları hızlı bir şekilde düşürmeye yardımcı olmak için elma sirkesi diyeti öneren ilgi odağı oldu. Peki elma sirkesi kilo vermeye iyi gelir mi? Elma sirkesi içerek ne kadar kilo verebilirsiniz?

Kolesterolü Düşürür

Kolesterol, arterlerde birikerek daralmalarına ve sertleşmelerine neden olan yağ benzeri bir maddedir. Yüksek kan kolesterolü, kalbinize bir baskı uygular ve vücudunuzu kanı itmek için daha fazla çalışmaya zorlar.

Cilt Sağlığını İyileştirir

Sadece iç sağlığınızı etkilemez; ayrıca sivilceyi tedavi ettiği ve yara izini azalttığı da gösterilmiştir. Bazı bakteri türleri genellikle akne oluşumuna katkıda bulunur. Sirke, anti-bakteriyel özellikleriyle bilinir ve birçok zararlı bakteriye karşı etkili olduğu gösterilmiştir.

Kan Basıncını Düşürür

Yüksek tansiyon, kalp hastalığı için önemli bir risk faktörüdür. Kalbi daha fazla çalışmaya zorlayarak kalp kasının zamanla zayıflamasına ve bozulmasına neden olur.

Elma sirkesi, kan basıncı seviyenize fayda sağlayarak kalbinizin sağlıklı ve güçlü kalmasına yardımcı olur. Japonya’da yapılan bir hayvan araştırması, farelere sirkedeki ana bileşen olan asetik asit verilmesinin kan basıncının düşmesine neden olduğunu gösterdi.

Asit Reflü Belirtilerini Giderir

Asit reflü olarak da bilinen gastroözofageal reflü hastalığı, mide ekşimesi, geğirme ve mide bulantısı gibi semptomlara neden olan, mideden yemek borusuna asit geri akışı ile karakterize bir durumdur.

Asit reflü, genellikle düşük mide asidi seviyelerine sahip olmanın bir sonucudur. Sizin için durum böyleyse, elma sirkesi içmek, asit geri akışını önlemek için sindirim sistemine daha fazla asit katarak asit reflü semptomlarından kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Oyla post