Farkında Olmadan Yanlış Yaptığınız 7 Şey

Bazı şeyler artık alışkanlık halini almıştır ve doğru mu yanlış mı sorgulamazsınız ancak bazı yanlışları sizi zor duruma sokabilir.

Doğru bildiğiniz bazı yanlışları sizler için derledik.

Karşınızda farkında olmadan yanlış yaptığınız 7 şey…

Akşam yemeğinden sonra su içmek

Su, mide suları sulandırır popüler teori bir efsane olmasına rağmen, bir bardak su içmek iyi bir fikir olmayabilir, özellikle büyük bir yemek yedikten sonra. Suyun kendinizi daha az aç hissetmenize yardımcı olduğu doğrudur, ancak büyük bir yemekten sonra, bir bardak su içmek ağır bir şişkinlik hissi ile sonuçlanabilir. İçme suyu yavaş yavaş da yutma hava yutma kaynaklanan gazve geğirme önlemeye yardımcı olabilir.

Soğuk su içmek

İçme suyu dünyadaki en doğal şey olabilir, ve tabii ki, bu şeyin soğuk bir bardak şeyler yaz aylarında çok ferahlatıcı, bu yüzden ne kadar kötü olabilir? Ama bir araştırmaya göre, soğuk su içme akalazya gibi sindirim sorunları belirtileri kötüleşti. Soğuk su sizi hasta etmese de kan damarlarını daraltabilir.

Domatesleri buzdolabında saklamak

Domatesleri buzdolabında mı yoksa tezgahta mı tutmalısınız? Bu, domateslerinizin ne kadar olgun olduğuna bağlıdır. Ama ideal olarak, ikisini de yapmalısın. Buzdolabı olgun domateslerin küf geliştirmesini önlese de, çoğu buzdolabı belli bir derecede ayarlandığı için, olgun domatesler lezzetini kaybeder. Neyse ki, onları buzdolabında sonra tezgah üzerinde birkaç gün dinlenmek için olgun domates izin onlara lezzet geri verecektir.

Yüzünüzü aşırı soğuk ya da aşırı sıcak suyla yıkamak

Duş alırken yüzünüzü yıkamak kullanışlı gibi görünse de, ılık suyla duş alıyorsanız, bu potansiyel olarak ters etki yaratabilir. Bir yandan, cildinizi telafi etmek ve sonuçta kuru yapmak için daha fazla yağ üretmek yapabilir. Yüzünüzü yıkamanın en iyi yolu ılık ve hatta soğuk su ile duş tan sonra şişkinliği giderecektir.

Sabah ılık duş almak

Efsane tartışmalardan biri soru sabah ya da gece duş daha iyi olup olmadığıdır. Sabah duş almak açıkça seni uyandırır. Ama olumlu etkileri olması için, biraz soğuk duş, ya da en azından ılık olması daha iyidir. Ancak, gece duş tercih ederseniz, o zaman sadece bu yatmadan önce dinlenmek için yardımcı olacaktır, ama evde daha temiz bir ortam tutmaya yardımcı olabilir. Bu durumda, ılık su kullanabilirsiniz, ancak cildinizin kurumasını önlemek için asla çok sıcak. İyi bir uzlaşma farklı sıcaklıklarda günlük 2 kısa duş almak olabilir.

Oyla post
2