Evinizde Mutlaka Uygulamanız Gereken 4 Temizlik Önerisi

Evinizdeki bazı noktaların temizliği son derece önemlidir.

Sağlıklı bir ev için vereceğimiz ipuçlarını uygulayın.

Tuz, sirke ve lastik bant gibi temel malzemelerle tüm evin bazı yerlerini olması gerektiği gibi temizleyebiliriz.

Nem için Kaya Tuzu

Evinizdeki nem seviyesini %30-60 civarında düşük tutmak sağlığınız ve konforunuz için önemlidir. %80’in üzerindeki nem seviyeleri bakteri ve mantarların büyümesine neden olur.

Bu küf ve mantar sporları ev çevresinde dolaşan ve özellikle alerji ve akciğer hastalıkları olan kişiler için, nefes almak için zararlı olabilir. Havada nem toplamak için kaya tuzu kullanarak nem birikmesini önlemek için iyi bir adım olabilir. Tuzu, suyun akması için yeterince büyük, ama tuzu durduracak kadar küçük, dibe delikli delikleri olan bir kapta yerleştirin. Suyun toplayabileceği başka bir kabın içine yerleştirin, tuzun alttaki suya değmediğinden emin olun.

Küf için Kabartma Tozu

Küf banyo, bodrum gibi evlerimizin nemli ve havasız alanlarda büyümeye başlayabilir ve pencerelerimizin etrafında. Küf kaldırmak için, bir sprey şişesinde su ile kabartma tozu 1 bardak karıştırın. Sprey küf üzerine karışımı ve 5 dakika bekletin. Bir sünger veya fırça ile aşağı fırçalayın ve tamamen kurumaya bırakın. Gerektiği kadar tekrarlayın.

Diş Macunuyla ilgili Bir İpucu

İhtiyacınız olan tek şey banyoda lavaboyu parlak yapmak için bazı düzenli beyaz diş macunu (jel değil). Temizlemek için nemli bir sünger kullanın. Diş macunu dişlerimizden plak kaldırmak için kullanılan hafif bir aşındırıcı olduğundan, temizlik için harikalar yapabilir. Bir dahaki sefere lavaboya biraz sürün ve temizleyin.

Musluklar için Sirke

Musluk iyi çalışmıyorsa bu sorun kir birikimi nedeniyle olabilir. Temizlemek için, yapmanız gereken tek şey havalandırıcı kaldırmak ve bir diş fırçası ile ovma önce sirke içinde ıslatın. Başlamadan önce drenaj deliğini kapatmayı unutmayın.

Oyla post
4