Evinizdeki Kötü Kokulardan Kurtulmanın Yolları

Evinizdeki koku sizin ruh halinizi bile etkileyebilir. Size kötü ev kokularından kurtulmanın yollarını anlatacağız.

Bazı durumlarda evinizim kokusu değişebilir. Bu noktada pratik çözümler uygulayabilirsiniz.

Karşınızda kötü kokulara karşı uygulayabileceğiniz pratik çözümler…

Mutfak her yerinde hoş bir koku serbest bırakmak için portakal kabukları kullanın.

Narenciye kokusu bir ruh hali kaldırma etkisi sağlayabilir ve stresi azaltmak, ve aynı zamanda mutfak için mükemmel bir hava spreyi’s. Kuru bazı portakal kabukları gecede ve sobaya veya yanan bir maç ile onları yakmak. Bu anında uzun bir süre sürecek hoş bir aroma ile mutfak dolduracaktır.

Kabartma tozu kullanarak buzdolabındaki kokulardan kurtulun.

Her türlü gıda kokusu buzdolabınızda birikebilir. Çoğu zaman, buzdolabı spreyleri ondan kurtulmak yerine kokuyu maskeler. Bu durumda kabartma tozu inatçı kokuları emdiği ve nötralize ettiği için daha etkili çalışır. Buzdolabına açık bir kutu kabartma tozu koyup yılda bir kez değiştirin.

Mikrodalga kötü kokulara karşı mücadele ederken limon kullanın.

Limon temizlik söz konusu olduğunda sadece vazgeçilmez yardımcıları vardır! Mikrodalga koku kaldırmak için, bir kase içine yarım bardak su dökün. Bir limonu ikiye kesin, suyu kaseye sıkın ve yarısını da oraya koyun. Mikrodalga yaklaşık 5 dakika boyunca yüksek. Bundan sonra, henüz kapıyı açmayın, ama birkaç dakika daha içeride kalmasına izin verin. Bundan sonra, kase çıkarın ve mikrodalga aşağı silin.

Narenciye ile çöp öğütücünüzdeki kokuyu nötralize edin.

Bir limon veya portakal kapmak ve takozlar halinde kesilmiş, bertaraf açın ve narenciye parçaları koyarak başlayın, birer birer. Narenciye parçaları öğütücü bileşenleri temizlemek ve hoş bir koku sağlamak için yardımcı olacaktır. Eğer herhangi bir narenciye yoksa, ama şeftali var, onların çukurları ile birlikte kullanabilirsiniz. Bu sıkışmış herhangi bir gıda parçaları çıkarmak için yardımcı olacaktır.

Uçucu yağlar ile doğal bir oda spreyi olun.

Mağazadan hava spreyleri insanlar için zararlı tehlikeli maddeler içerebilir. Evde kendi yapmak için, bir sprey şişesi, distile su, favori uçucu yağ ve cadı ela gerekir. Bir şişede, cadı ela yarım şişe ile uçucu yağ 20-25 damla karıştırın. Distile su ekleyin ve hazır. Witch ela maddeler iyi birleştirmek ve koku son şekilde daha uzun yapmak yardımcı olacaktır. Herhangi bir odada ya da çarşafüzerinde kullanın.

Oyla post
4