İyi Bakmazsanız Çabuk Yıpranan Ev Eşyaları

Sık kullandığımız ev eşyalarının bazılarına dikkat etmezsek çabuk bir şekilde yıpranıp yok olabilirler.

Bu listedeki eşyaların bakımına biraz daha özen göstermelisiniz.

Kupa bardaklar

Sevdiğiniz kahveyi içtiğiniz, hiç vazgeçmediğiniz kupanızı kaybetmek istemezsiniz değil mi?

Kupamızı kullandıktan hemen sonra yıkamamız önemlidir, çünkü 45 dakika gibi kısa bir sürede küf gibi çevresel patojenler üzerinde büyümeye başlayabilir.

Şilteler

Şilte üzerinde öyle bir toz birikir görseniz şaşarsınız! Zamanla sizi bile etkileyebilir. Uyku sorunları olabilir ve bu kalp veya böbrek hastalığına yol açabilir. Genellikle her 8 yılda bir yatağımızı değiştirmemiz önerilir, ancak her şey şiltenin türüne bağlıdır.

Yastıklar

Yılda bir yastıklarımızı değiştirmemiz tavsiye edilir, çünkü uyurken sürekli olarak kullandığımızda, ölü deri hücreleri ve saçlar için emici olarak hareket edebilirler ve aynı zamanda cildimize zararlı olabilecek toz akarları için mükemmel bir ortam haline gelebilirler. Her 6 ayda bir yastıklarımızı değiştirmek iyi bir fikirdir ve yastık ile yastık kılıfı arasında koruyucu bir kılıf kullanılması da tavsiye edilir.

Havlular

Havlunuz düzgün bir şekilde muhafaza edilemiyorsa, cildiniz tahriş olabilir, hatta bakteri bulaşmış olabilir. Ayrıca havlu nemli olduğunda, mikroplar için mükemmel bir üreme alanı haline gelir.

Havlunuz uygun hijyeni sağlamak için her 3 kullanımdan sonra yıkanmalıdır. Ayrıca, en az her 2 yılda bir havlu değiştirmek gerekir, onlar zaman bu süre sonra emiciliğini kaybetme eğilimindedir.

Modem

Yavaş ağ bağlantıları yaşamamak için yönlendiricinizi her 3-4 yılda bir değiştirmelisiniz. Telefonlarımızı bazen her yıl yükseltiyoruz ancak yönlendiricimizi yükseltmeyi unutmamak isteğe bağlı olarak görülmemelidir. Geliştirilmiş internet hızı elde etmek içinde önemlidir.

Oyla post
2