Kahve ile Yapabileceğiniz Güzellik Tarifleri

Kahve ile yapabileceğiniz cilt için çok faydalı ve harika güzellik uygulamaları olduğunu biliyor muydunuz?

Kozmetik dünyasında, kafein uyarıcı ve cildi uyandırmak için mükemmeldir.

Nasıl yapacağınızı öğrenin!

Peeling maskesi

Kahve doğal bir eksfoliant, ölü cilt hücrelerini kaldırmak için mükemmel. Bu kollajen üretimini uyarır ve bir anti-inflamatuar olarak davranır. Rahatlatıcı bir kahve maskesi sonra, boyun ve yüz cilt yumuşak, temiz ve pürüzsüz olacaktır.

Şunları yapmanız gerekir:

 • 1 fincan öğütülmüş kahve (150 g)
 • 1 su bardağı esmer şeker (200 g)
 • 3 yemek kaşığı zeytinyağı (48 g)
 • 2 yemek kaşığı bal (50 g)

Nasıl hazırlanır:

Bir kapta tüm elemanları karıştırın ve maske çok kalın olmadığından emin olun. Doku oldukça hafif ve yüz yayMak kolay olmalıdır.

Nasıl kullanılır:

Maskenin bir tabakasını yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Bunu yaparken, cilde masaj için fırsat alın. Kuruyana kadar oturalım ve ılık suyla durulayın. Maskeyi haftada bir kez uygulayabilmeniz için kabı buzdolabında sıkıca kapalı tutun.

Dudak için

Dudaklar güzel bir gülümseme için en büyük katkı, bu yüzden dudaklarınızı sulu ve sağlıklı tutmak için gerekli olmasıdır. Bu yeterli su içme, günlük bir dudak merhemi kullanarak ve kuru cilt kaldırarak gerçekleştirilebilir. Iyi bir şey evde basit ve ucuz scrub yapabilirsiniz.

Şunları yapmanız gerekir:

 • 1 çay kaşığı öğütülmüş kahve
 • 2 su bardağı zeytinyağı (veya tercih ettiğiniz herhangi bir yağ)

Nasıl hazırlanır:

Kombine kadar bir fincan veya kase her iki malzemeyi karıştırın. Sıkı bir macun almalısın.

Nasıl kullanılır:

Fırçalamayı dudaklarınıza uygulayın ve fırçaya dairesel hareketlerle hafifçe masaj yapmak için parmağınızı kullanın. Haftada en az 3 kez kullanın. Su ile durulayın ve sonra favori nemlendirici merhem uygulayın.

Şampuan yapın

Kahve saç ve kafa derisi bakımı için mükemmel yapmak özellikleri içerir. Bu kan dolaşımını uyarır ve ölü cilt hücrelerini kaldırır, saç dökülmesini önler. Aynı zamanda saç güçlendirir, doğal rengi biraz koyulaştırır ve hoş bir aroma sağlar. Eğer uzun ve sağlıklı saçlar hayal, Bu ev yapımı şampuan tam olarak ne ihtiyacınız olduğunu.

Şunları yapmanız gerekir:

 • Nötr şampuan
 • Öğütülmüş kahve 5 yemek kaşığı
 • 1 su bardağı su

Nasıl hazırlanır:

Çok fazla bileşen içermeyen bir şampuan kullanın, banyoda sahip olduğunuz en nötr olanı. Kaynatmadan suyu biraz ısıtın. Biraz soğumaya bırakın ve aynı fincan kahve ile su karıştırın. Entegre etmek için karıştırın. Bir huni yardımıyla, şampuan şişesi içine karışımı dökün. Kapak ve iyice çalkalayın. Şampuan kullanmadan önce 2 saat oturup izin verin.

Nasıl kullanılır:

Normalde olduğu gibi şampuan uygulayın, dairesel bir hareketle kafa derisi masaj. Ürünü 5 dakika açık bırakın ve iyice durulayın. Haftada 2 veya 3 kez kullanabilirsiniz.

Koyu dairelerden kurtulun!

Kötü uyku, stres, ya da hastalık yorgun ve yaşlı görünmesini sağlamak göz altında çanta ve koyu halkalar görünümünün sık nedenleri vardır. Onlarla mücadele çok basit, ve sadece 2 malzemeyi kullanarak yapabilirsiniz: kahve ve bir patates! Siyah kahve kollajen üretiminde bir artış oluşturur. Bunun üzerine, patates cilt için iyi b6 vitamini ve D vitamini içerir. Buna ek olarak, görünümünü yeniler.

Şunları yapmanız gerekir:

 • Şekersiz 1 / 4 fincan konsantre siyah kahve
 • 2 patates dilimi

Nasıl hazırlanır:

Çok soğuk siyah kahve bir fincan 2 patates dilimleri ıslatın. Dilimleri kahvede 2 dakika bekletin ve süzün.

Nasıl kullanılır:

Gözlerinizin üzerine dilimleri yerleştirin ve onları 20 dakika oturup sağlar. Bu yamaları istediğiniz kadar kullanın.

Vücut için

Kahve selülitle savaşmak için çok iyidir çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi kan dolaşımını uyarır. Bu bağ dokusunda birikir fazla sıvı kaldırmaya yardımcı olur. Bu güzellik rutin kahve dahil etmek için birkaç ekstra dakika sürer, ama kesinlikle zaman değer.

Şunları yapmanız gerekir:

Öğütülmüş kahve
5 çay kaşığı buğday tohumu yağı
plastik

şal 3 çay kaşığı

Nasıl hazırlanır:

Onlar kalın bir hamur oluşturana kadar bir kapta her iki malzemeyi karıştırın.

Nasıl kullanılır:

Eğer sorunlu düşünün vücudunuzun alanlara karışımı uygulayın (uyluk, kollar, kalça, ve karın). 30 dakika plastik sargı ile kaplayın. Plastik çıkarın, 5 dakika boyunca dairesel bir hareketle alan masaj ve ılık su ile durulayın. Haftada iki kez kullan.

Kahve ile başka ev yapımı güzellik tarifleri biliyor musunuz? Önce listeden hangi tarifi deneyeceksiniz? Yorum bölümünde bizimle deneyiminizi paylaşın!

Oyla post
3