Çalışan Kadınlar için Kolay Tarifler

Çalışan kadınlar için pratik tarifler vereceğiz. Yapması kolay olan bu tarifleri hızlıca yapabilirsiniz.

İşinizin olmadığı bir günde bazı planlamalar yaparak hem daha sağlıklı beslenebilirsiniz. Hem de zamandan kazanabilirsiniz. Bazen elinizi kaldıracak gücünüz olmadığınızda bu tarifler çok işinize yarayacak!

Buzluktan faydalanın

Biber dolmasını yapıp buzluğa atmak epey bir zaman kazandırır önceden atmış olduğunuz biber dolması iş çıkışı eve gidip tencereye koyup sadece suyunu ekleyip pişirebilirsiniz.

  • 1 kg kıyma alıp sulu köfte için köfte ve kasap köfte hazırlayıp buzluğa atabilirsiniz.
  • Türlü yapıp buzdolabı poşetlerine koyup buzluğa atabilirsiniz size sadece ısıtmak kalacaktır.
  • Karnıyarık için patlıcanları kızartıp buzluğa atabilirsin çıkarıp içine harcını koyup pişirebilirsiniz.
  • Mücver kızartarak buzluğa atabilirsiniz sonrasında ısıtıp yiyebilirsiniz.

İlk sıcaklığı giden tatlı ve poğaçalarınızı buzdolabı poşetine koyup buzluğa atabilirsiniz çıkarıp yiyebilmek için çözülmesini bekleyin önceden ısıtılmış fırında bekletin yalnız fırın açık olmasın bunları yaparsanız yeni yapılmış gibi yumuşacık olacaktır.

Konserve zamandan kazandırabilir

Kuru fasulye, yeşil mercimek, barbunya, bamya, patates yemeği, kereviz yemeği, kavanozlara koyup sıcak sıcak kapatıp ters çevirip soğumasını bekleyin daha sonra buzdolabına koyup istediğiniz zaman çıkarıp ısıtabilirsiniz hava almamasına dikkat etmeniz yeterlidir.

Bildiğiniz bu  pratik uygulamaları planlayıp uygularsanız bazı günler çok yorgun olduğunuzda kolayca hazırlayabilirsiniz.

Oyla post
Yorum yapın
6