Muffin Tavalar Nasıl Temizlenir?

Yüksek dayanımları ile bilinen paslanmaz çelikler doğru temizlendiğinde uzun süre kullanılabilirler.

Özellikle yüksek sıcaklıklarda yemek pişirmek için uygun olan bu tava ve tencereler sıkça kullanılır.

Temizliği sağlamak için saatlerce fırçalamanıza gerek yoktur. Doğru temizleme yöntemleri ile sağlıklı ve temiz tavalarınızı uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Muffin Tava Nasıl Temizlenir?

Böyle bir temizlik için tahta kaşık, bulaşık sabunu, bulaşık fırçası, sünger ve kabartma tozudur.

Bu ekipmanlara sahip olduktan sonra tencere ve tavalarınızı temizlemek için izlemeniz gereken adımlar:

Tencere ve tavaları yemeklerden arındırdıktan sonra tavayı tekrar ocağa koyun ve altını açın ve bir su bardağı su dökün. Bu durum köpürme ve sıçramalara neden olabilir, dikkatli olun.

Çizmemek önemli!

Tahta kaşık veya spatulayı kullanarak ısı ve buharın gevşetmesi gereken tüm yanmış yiyecek ve kalıntıları kazıyın. Bu işlemde tavayı çizmemeye özen gösterin.

Ocağı kapatın ve tavanın soğumasını bekleyin. Birkaç damla bulaşık deterjanı ekleyin. Kalan yiyecek kalıntılarını temizlemek için uzun saplı bir fırça kullanın. Farkında Olmadan Yanlış Yaptığınız 7 Şey

Durularken dikkat!

Tavayı lavaboya götürün ve yalnızca durulayın. Ardından yumuşak bir sünger ve sabunlu su yardımıyla tavayı dairesel hareketlerle ovaladıktan sonra durulayın.

Yanık lekelerini gidermek için: Paslanmaz çelik tavanız üzerinde çok inatçı lekeler varsa yukarıdaki adımları izledikten sonra bir karbonat macunu oluşturun. Belli miktarda karbonata birkaç damla su ekleyerek tavaya uygulayın ve sünger yardımıyla tavayı ovaladıktan sonra durulayın.

Sık kullanıyorsanız ekstra dikkat!

Gün içerisinde sıkça kullanılan tava ve tencerelerin temizliğinden emin olun. Yemek kalıntıları veya küf oluşumu durumunda dolaplarınıza yayılan ağır kokular uzun düre girilmeyebilir. Evde Mini Ekmek Nasıl Yapılır?

Paslanmaz çeliklerde yemek pişirir ve ısıtırken tahta kaşık kullanmaya özen gösterin. Diğer malzemelerin tencere veya tavayı kazıyabileceğini unutmayın. Herhangi bir aşınma veya kazınma fark ettiğiniz tavayı kullanmaya devam etmeyin.

Oyla post
1