Panjur ve Jaluzi Perdeleri Temizlemenin En İyi Yolları

Pencere pervazları, perdeler ve panjurları hangi sıklıkla temizliyorsunuz?

Temiz bir evin vazgeçilmez noktalarından biri olan bu alanları temizlemek zor görünse de; temizlemenin çok pratik yolları mevcut.

Gün ışığını veya sakin sakin yağan karı izlemek için perdelerinizi açtığınızda ellerinizde toz ve yağ kalıntıları bulabilirsiniz.

Panjur ve Jaluzi Perdeleri Temizlemenin En İyi Yolları

Çoğunlukla genel temizlik esnasında planlamaya dahil edilmeyen bu alanların temizlenmesi zor gibi görünebilir. Ancak detaylı ve pratik bir temizlik için temiz bir bez, beyaz sirke ve temizlik için kullanılan vakum makinesi yeterli olacaktır.

Panjurları temizlemek için izlemeniz gereken adımlar:

Panjurlarınızı temizlemek için kullanacağınız yöntem genel olarak panjurlarınızın biriktirdiği kire bağlıdır. Panjurları kapattıktan sonra bezle yavaşça ovalayın. Panjurların iki tarafı içinde aynı işlemi uygulayın.

Vakum makinenizle her türlü kiri ve tozu vakumlayın.

Yapışmış kir veya lekeler varsa bire bir oranında beyaz sirke ve sudan oluşan bir karışım hazırlayın ve bezi bu suda yıkayın.

Bezi iyice sıktıktan sonra kirli bölgeleri küçük parmak hareketleri ile ovalayın. Temizlik Ürünlerini Kullanırken Kaçınılması Gereken 5 Tehlikeli Hata

Derinlemesine temizlik için

Çok kirli, yapışkan plastiklere maruz kalmış panjurlar için en etkili yöntem panjurları söküp ılık su ve deterjanla dolu bir suda bekletmektir. Panjurların bir saat kadar karışımın içinde kalmasına dikkat edin ve ardından durulayın.

Oyla post
3